Дитинство – найважливіша пора нашого життя, цієї пори формується наш характер, уподобання, моральні переконання. Важливо, щоб воно було нормальним і щасливим.
Любов і турбота батьків – це запорука того, що дитина у майбутньому буде почувати себе впевнено, комфортно у будь-яких ситуаціях. Але часто в дитини може бути все, крім батьківської уваги і доброго слова. Адже часто батьки весь час працюють, прагнуть забезпечити матеріальне благополуччя дитини, купити іграшки тощо.
Не у всіх дітей щасливе дитинство. Сироти, що живуть у дитячих будинках або, того гірше, на вулиці. Діти, у яких батьки алкоголіки, наркомани, деспоти й просто негідники. Сім’ї, що знаходяться за межею бідності, змушені посилати дітей працювати якомога раніше, тому що не забезпечують малюкам елементарний мінімум в їжі, одязі, розвагах. А діти, які зазнали насильства – їхню безтурботність дуже важко повернути. У світі мільйони діток перебувають у складних життєвих обставинах, вони занадто рано позбавляються дитинства.
У наш час склалися деякі умови, які ніби спотворюють дитинство, ламають незміцнілу психіку. Пропаганда насильства у фільмах, на телебаченні, в комп’ютерних іграх. Батьки часто не мають часу або бажання стежити за тим, чим займається їх чадо, а вільний доступ в Інтернет дозволяє дітям дивитися порнографію, відео з насильством, вбивствами.
Хтось неусвідомлено позбавляє себе дитинства. Сучасні підлітки з ранніх років зловживають алкоголем і сигаретами, переймають стиль поведінки дорослих, вступають у інтимні стосунки надто рано. А потім шкодують, що їхні безтурботні дитячі роки скінчилися занадто рано. Наприклад, в Британії матір’ю стала 14 -річна дівчинка, а батька дитини визначали за допомогою тесту ДНК з числа її однокласників, тому що вона одночасно зустрічалася з кількома хлопцями.