Твір до ДПА «Що означає для людини свобода»

Вірш М. Петренка «Дивлюсь я на небо» починається наступними рядками: «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю: чому я не сокіл, чому не літаю, чому мені, Боже, ти крилець не дав? Я б землю покинув і в небо злітав!» З давніх часів людина асоціювала свободу з вільним польотом птаха. Є, навіть, вислів: «вільний, як птах». То, що ж насправді є для людини свобода? Якою люди її собі уявляють? Чому так цінують? Та чи усім, насправді, потрібна свобода?

Твір до ДПА «Країна моєї мрії»

В школі на уроках географії ми вивчаємо різні країни. Серед них є теплі та холодні, вкриті вічними снігами та спекотні пустельні. Гори, ріки, моря – наша планета дивовижна. Часто на тих уроках я замислююсь, якою б я хотів бачити країну своєї мрії.

Твір до ЗНО «Майбутнє моєї країни»

Нещодавно я замислився: а яким буде майбутнє моєї країни? Цікаве питання. Та відповісти одразу на нього складно. Щоб дати відповідь на нього та детальніше в ньому розібратися, я вирішив заглянути спочатку у минуле нашої країни.

Твір до ДПА «Хто вирішує долю людини»

Доля. Хтось в неї вірить, хтось ні, дехто намагається передбачити. А я замислився над тим, хто вирішує долю людини? Багато людей вважає, що доля визначена заздалегідь, що змінити її неможливо. Мені здається, що не все так просто. По-перше, більшість подібних тверджень, на мою думку, мають під собою релігійне підґрунтя.

Твір до ЗНО про тюльпани

Цікаво, чи є така людина, яка б не полюбляла квіти? Ми на разі не будемо вдаватись до граничних випадків алергій та фобій. Візьмемо суспільну думку загалом. Що може бути прекрасніше за барвисті, стрункі та тендітні квіти?!

Твір до ЗНО «Для чого людині дано життя»

Для чого людині дано життя? Цікаве питання. З давніх часів люди замислювались над сенсом життя. Життя людині дають батьки. І, на мою думку, наш першочерговий обов’язок – не прожити його даремно. Але як це зробити? Відповідь на це питання криється у світі, в якому ми живемо. Від початку навколишній світ, середовище, яке оточує людину, не ідеальне.

Твір до ДПА на тему місячна ніч

Українська місячна ніч. Неможливо передати усю її красу. Чорнильна пляма глибокого неба, на якому розсипані маленькі крихти далеких зірок та світить жовтий ріг місяця, що здатні змусити найтонші струни душі грати тихим сумом та безмежною надією. Ночі на Вкраїні завжди були чарівні.

Твори на тему: “Метелик”

Варіант 1. Твір-опис метелика

Я часто бачу в саду метеликів-кропивниць або ж кропив’янок. Вони невеликі, але помітні. У цих метеликів цегляно-червоні крильця з великими чорними цятками. Метелики цього виду, звичайно, носять таку назву не тому, що п’ють кров. Просто їхні гусениці виростають на кропиві.

Твір на тему: «Українська молодь сьогодні»

Перед тим, як давати певну оцінку сучасній молоді, треба усвідомити, що вона собою представляє. На перший погляд просте, це питання одначе викликає багато суперечок. Подумайте самі, адже міркувати з приводу сучасної молоді можна нескінченно. Дехто вважає, що сучасна молодь безкультурна, безвідповідальна та навіть аморальна. Частково не можу не згодитися з цим.

Твір-опис картини Р. Сельського «Карпатський пейзаж»

Картини – це не тільки зображення. Картина – це набагато більше, ніж маленький шматочок великого світу, вміло відтворений людиною. Картина налаштовує на певний настрій, дарує відчуття прекрасного, спонукає насолоджуватися життям кожен день й самому відшукувати щоденні дива посеред сірої буденності.