Коли пролунає останній дзвоник, для теперішніх школярів почнеться омріяне доросле життя. І першим кроком стане вибір освіти.
Яку освіту обрати? Технікуми та професійні ліцеї надають практичні знання, тут за рік-два навчання готують робітників для підприємств. Але є ще університети, інститути та академії. Вони значно престижніші, ніж згадані навчальні заклади. Людина без вищої освіти не зможе працювати лікарем або авіаконструктором, наприклад, не зможе займати більшість керівних посад.
Отож, чи потрібна людям вища освіта? Поміркувавши над цим питанням, я дійшов висновку, що потрібна-таки. Але не всім. Чим би людина не займалася в житті, а свою справу треба любити. Можна бути слюсарем на заводі або садівником, перукарем або кондитером без вищої освіти. При цьому любити свою справу, повністю віддаватися їй. І згодом домогтися майстерності та успіху в професії.
А чого вартує здобута в університеті “модна” професія, яка не приносить радості та задоволення? Всі знають про “куплені” дипломи та про випускників вузів, що не мають роботи. Все тому, що до вузів вступають заради престижу, не маючи хисту вчитися кілька років та бажання опанувати професію.
До того ж не всі вузи, на жаль, дають якісну освіту. Студенти вивчають суцільну теорію, а практичних навичок не набувають. Навряд чи їхня праця дасть гарний результат. А помилка в роботі лікаря, наприклад, може коштувати життя людині…
Я вважаю, що мені вища освіта потрібна, бо я хочу мати більше можливостей в житті. Але є різні варіанти. Можна вчитися у вузі заочно, а паралельно здобути практичну робітничу професію та працювати. Можна здобути вищу освіту вже після середньої спеціальної. Питання, чи потрібна йому вища освіта, кожен школяр має вирішувати самостійно, виходячи з власних здібностей.